Četrnaesti igrač sveta zaustavio je Lajovića u trećoj rundi Australijan opena.

D. Lajović236
D. Švarcman667

Source: Getty Images AsiaPac

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u osminu finala na Australijan openu, pošto ga je u trećoj rundi eliminisao Argentinac Dijego Švarcman.

U meču koji je trajao dva sata i 16 minuta 14. igrač planete slavio je sa 6:2, 6:3, 7:6 (9:7).

Švarcman je u prva dva seta bio više nego ubedljiv i uz četiri brejka poveo je sa 2:0 posle nešto više od sat vremena igre. Pravi otpor Lajović je pružio tek u trećoj deonici susreta. U prvih 12 gemova obojica su napravili po tri brejka, a odluka o pobedniku donesena je u taj-brejku. Dušan je gotovo sve vreme bio u vođstvu, a posle njegove treće propuštene set lopte Argentinac je iskoristio prvu priliku da preokrene rezultat i meč završi u svoju korist.

Ovaj susret uzdrmala je i odluka linijskog sudije u taj-brejku trećeg seta, zbog koje je srpskom igraču, moglo bi se reći “ukraden set”. Kod set lopte u trećem setu linijski sudija je Dušanov servis viner proglasio autom, a nakon što je srpski teniser zatražio čelendž ispostavilo se da je lopta bila u terenu. Glavni sudija je, umesto da poen dodeli Lajoviću, odlučio da se servis ponovi uz obrazloženje da je uzvik linijskog sudije došao pravovremeno i da je uticao na ritern Švarcmana, te ga je potencijalno omeo da lopticu vrati u teren. Iako su se mnogi ovoj odluci protivili, poen je ponovljen, Švarcman je spasio set loptu i na kraju dobio ovaj duel.

Lajoviću će rezultat na ovogodišnjem Australijan openu doneti nove poene i napredak na ATP rang listi. Švarcman u borbi za četvrtfinale čeka boljeg iz duela Novaka Đokovića i Nišioke Jošihita.

Teme:   Australian Open, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti