AO: Spašene meč lopte i pobeda Kecmanovića za treće kolo!

Posle dramatične završnice, Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Australijan opena!

M. kecmanović61717
J. L. Štruf46666

Source: Getty Images AsiaPac

Tri sata i 26 minuta trajao je njegov duel sa Janom Lenardom Štrufom, a Miomir je pobedu odneo nakon odigranih pet setova – 6:4, 1:6, 7:6 (5), 1:6, 7:6 (9).

Obojica su sigurno ušli u meč i sve do sedmom gema nije bilo prilika za brejk, da bi u sedmom gemu do brejk lopte, jedine u ovom setu, došao Kecmanović, iskoristio je i sa tom prednošću sete priveo kraju.

Opao mu je nivo igra u drugom setu, što je protivnik iskoristio, vezao dva brejka u četvrtom i šestom gemu, što mu je donelo izjednačenje.

Treći set obeležili su sigurni servisi sa obe strane, pa je set završen u taj-brejku. Tu je Miomir drugom set loptom došao do novog vođstva.

U četvrtom gemu odmah je Srbin imao dve brejk lopte, ali ih nije realizovao, a tri gema kasnije Štruf koristi svoju priliku. Imao je Miomir već u naregnom gemu šansu da vrati servis, međutim nije u tome uspeo, što je rival kaznio novim brejkom. Čak i u samoj završnici seta nije se Kecmanović lako dao – propustio je još tri brejk lopte, a Nemac je set priveo kraju u svoju korist.

Bili su obojica rešeni da dobiju ovaj meč. U petom setu prvi je do brejka došao Kecmanović za vođstvo od 3:1, ali je rival odmah ribrejkovao. U 12. gemu Miomir je propustio tri meč lopte, a set je ušao u novi produžetak. U njemu je Štruf došao do dve meč lopte, a pošto ih sada ni on ne koristi, Miomir preokreće, dolazi do još jedne meč lopte, ovoga puta je realizuje i dobija ovaj duel.

Naredni rival biće mu 14. nosilac Tomi Pol koji je bio bolji od Džeka Drejpera sa 6:2, 3:6, 6:3, 7:5.

Teme:   Australian Open, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti