24/01/20 - 14:52h

AO: Nakon dramatičnog duela Federer “preživeo” Milmana!

Švajcarac Rodžer Federer je u dramatičnom meču ostvario pobedu nad Džonom Milmanom i plasirao se u osminu finala Australijan opena.

Source: Lintao Zhang/Getty Images AsiaPac

U ovom meču viđena je velika borba, a treći igrač planete je slavio u pet setovima nakon nešto više od četiri sata igre.

Prvi set pripao je Australijancu. On je u četvrtom gemu gemu došao do brejka koji je Federer vratio pet gemova kasnije. Odmah nakon toga Milman je uspeo da realizuje još jednu brejk loptu i njom završi set rezultatom od 6:4.

Drugi set prošao je bez brejkova, pa je on završen u produžetku gde je Federer imao tri mini-brejka i sa 7:2 izjednačio rezultat. U trećem setu obojica su bili sugurni na svojim servisima. Džon je imao priliku za brejk u osmom gemu, ali je nije realizovao. Set je rešen pred sam kraj kada je Rodžer iskoristio drugu brejk, a ujedno i set loptu, i sa 6:4 dobio ovaj deo igre.

U nastavku meča je ponovo došlo do preokreta. Tokom celog četvrtog seta viđena je samo jedna brejk lopta i to za Milmana u sedmom gemu. On ju je iskoristio i tu prelomio set koji mu je pripao rezultatom od 6:4.

Završnica meča bila je veoma dramatična. Milman je oduzeo servis Federeru u trećem gemu, a Švajcarac je odmah uspeo da ga vrati. Do kraja seta obojica su čuvali svoje servise, pa je pobednik odlučen u produžetku. Australijanac je tu napravio dva mini-brejka, ali je fantastični Federer uspeo da ga stigne i dođe do izjednačenja od 8:8, a tokom i, rezultatom od 10:8 dođe do pobede.

Rodžeru je ovo ukupno 100. pobeda u mečevima na Australijan openu.

Naredni protivnik biće mu Mađar Marton Fučovič.

Takmičenje je završio Grk Stefanos Cicipas.

Šestog tenisera sveta savladao je Kanađanin Miloš Raonić. 35. igrač ATP liste pobedu je ostvario u tri seta rezultatom od 7:5, 6:4, 7:6, nakon dva i po sata provedenih na terenu. U osmini finala on će se sastati sa Marinom Čilićem.

Plasman u naredno kolo ostvario je Italijan Fabio Fonjini.

On je sa 7:6, 6:2, 6:3 bio bolji od Gvida Pelje iz Argentine, a njihov duel trajao je nešto više od dva sata i naredni protivnik biće mu Tenis Sendgren.

• Milman – Federer

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Miloš Raonić, Rodžer Federer, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti