Treći teniser sveta Danil Medvedev plasirao se u polufinale Australijan opena.

zimbio.com

Rus je slavio u duelu sa Hubertom Hurkačem, devetim igračem sveta.

Nakon tri sata igre, on je bio bolji rezultatom 7:6 (4), 2:6, 6:3, 5:7, 6:4.

Medvedev je meč otvorio brejkom. Pet gemova kasnije Hurkač je uspeo da uzvrati, a pošto više nije brejkova ni sa jedne strane, set je završen produžetkom u kojem je Danil realizovao prvu set loptu.

U drugom setu Hurkač je odmah došao do brejk. Propustio je Medvedev priliku da već u narednom gremu vrati brejk, a u sedmom gemu Poljak je još jednom došao do brejka i time zapečatio ovaj deo duela.

Ranim brejkom u trećem setu Danil je obezbedio novo vođstvo u setovima.

Imao je u četvrtom setu brejk i prednost od 3:1, ali je Hurkač uspeo da vrati servis, a zatim i da, pred sam kraj, prvom brejk/set loptom dođe do novog izjednačenja.

Brejkom u sedmom gemu petog seta Medvedev je rešio meč u svoju korist i obezbedio plasman u polufinale.

Rival u polufinalu biće mu pobednik susreta Alkaras – Zverev.

Teme:   Australian Open, Danil Medvedev, Teniseri, Turniri, Vesti