Novak srušio Fricov otpor za polufinale Australijan opena!

Novak Đoković se po 11. put u karijeri plasirao u polufinale Australijan opena!

N. Đoković1273
J. Siner6666

Prvi teniser sveta je nakon tri sata i 48 minuta igre bio bolji od Amerikanca Tejlora Frica sa 7:6 (3), 4:6, 6:2, 6:3.

On je tako ostao nepobediv protiv Frica sa kojim je igrao devet puta.

Drama već na startu meča. Devet puta u prvom gemu bili su izjednačeni, a Novak je propustio tri šanse da već tada oduzme servis rivalu. Do kraja seta ispustio je još sedam brejk lopti, od kojih su dve bile i set lopte, a ovao deo meča završen je u produžetku. Tu je Đoković iz trećeg pokušaja dobio set.

Nije dobro počeo drugi set za srpskog asa – Fric mu je odmah oduzeo servis. Imao je Novak sedam prilika da vrati servis, ali mu to ne polazi za rukom, pa Amerikanac dolazi do izjednačenja.

Nakon više od dva sata igre i 17 propuštenih brejk lopti, konačno brejk Novaka za vođstvo 2:0 u trećem setu! Glatko je zatim rešio set u svoju korist oduzevši Fricu još jedan servis, i to u poslednjem gemu.

Do prvog brejka u četvrtom setu Novak dolazi u šestom gemu. Odmah Fric ribrejkuje, ali Đoković već u osmom gemu bez izgubljenog poena pravi novi brejk i njime rešava set u svoju korist.

Protivnik za plasman u finale biće mu pobednik duela Siner – Rubljov.

Teme:   Australian Open, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti