18/01/24 - 18:14h

AO: Medvedev gubio sa 0:2, pa preokrenuo

Nakon više od četiri sata igre, Danil Medvedev slavio je u meču drugog kola na Australijan openu.

On je slavio u duelu sa Emilom Rusuvuorijem i to pošto je izgubio prva dva seta – 2:6, 6:7 (1), 6:4, 7:6 (1), 6:0.

Rusuvuoriju je bio dovoljna brejk u drugom gemu da reši prvu set u svoju korist. U drugom setu obojica su napravili po jedan brejk, a Medvedev je u 12. gemu propustio tri set lopte, pa se igrao produžetak u kojem je Rusuvuori iskoristio svoju set šansu.

Želeo je Medvedev da opravda ulogu favorita, pa je ubacio u brzinu i u narednom setu dva puta došao do brejka. Uspeo je Emil da vrati jedan brejk, ali to je bilo sve, oa je Rus smanjio prednost rivala.

Četvrti set Danil je startovao brejkom, međutim nije uspeo da zadrži tu prednost, već je Rusuvuori vratio brejk za izjednačenje od 4:4. Set je završen novim taj-brejkom u kojem je sada Medevdev realizovao prvu set loptu.

Tokom odlučujućeg seta Rusuvuori se mučio sa povredom zbog koje je tražio medicinski tajm-aut. Sa druge strane, Medvedev je vezao tri brejka i bez izgubljenog gema rešio meč u svoju korist.

Njegov naredni rival biće Feliks Ože-Alijasim.

Pobedu u pet setova odneo je i Hubert Hurkač.

Deveti teniser sveta nadigrao je Jakuba Mensika rezultatom 6:7 (9), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3.