D. Lajović666
M. Polmans243

Source: Getty Images Europe

Posle Novaka Đokovića, u treće kolo Australijan opena plasirao se i Dušan Lajović.

Drugi reket naše zemlje slavio je u meču protiv domaćeg tenisera Marka Polmansa. Na terenu su proveli nešto manje od dva sata, a Lajović je bio bolji sa 6:2, 6:4, 6:3.

Naredni rival srpskog tenisera biće 14. nosilac, Argentinac Dijego Švarcman.

TOK MEČA:

Dušan je od samog starta diktirao tempo igre, a do prvog brejka došao je već u trećem gemu. Posle vođstva od 2:1 u prvoj deonici meča još jednom je oduzeo servis rivalu za ubedljivih 6:2.

Drugi set rešio je brejkom u sedmom gemu, sprečivši usput dve šanse Polmansa da uzvrati ribrejkom. U trećem setu servis mu je oduzeo dva puta, u petom, pa u devetom gemu.

Na čitavom meču iskoristio je pet od devet prilika za brejk, dok je uspešno neutralizovao svih pet koje je imao Australijanac. Odservirao je 12 aseva, a protivniku nije pomogao nijednom duplom servis greškom.

Teme:   Australian Open, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti