12/07/23 - 18:46h

Alkaraz preko Runea do polufinala Vimbldona

Prvi teniser sveta Karlos Alkaraz obezbedio je mesto među četiri najboljih na Vimbldonu.

Španac je u meču četvrtfinala savladao šestog na ATP listi Holgera Runea.

Nakon dva sata i 23 minuta igre Alkaraz je slavio u tri seta 7:6 (7:3), 6:4, 6:4.

Činilo se da će Rune biti veća pretnja za Karlosa, pošto je već na samom startu imao brejk loptu. Nije je iskoristio, a ovaj deo meča nastavio se bez brejk šansi sve do produžetka u kome ja Alkaraz realizovao prvu set loptu.

Do kraja susreta Danac više nije imao nijednu brejk loptu, dok je Alkaraz u oba naredna seta napravio po jedan brejk. U devetom gemu je Rune, uprkos tome što je delovalo da ga je stigao umor, uspeo da spasi brejk/ meč loptu Španca., da bi Alkaraz u narednom gemu iz trećeg pokušaja došao do pobede.

Protivnik u polufinalu biće mu Danil Medvedev koji je nešto ranije savladao senzaciju turnira Kristofera Jubanksa.

U drugom polufinalu sastaju se Novak Đoković i Janik Siner.

Teme:   Karlos Alkaraz, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon