JOŠ KORAK BLIŽE TITULI: Novak u polufinalu Vimbldona!

Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona!

N. Đoković4666
A. Rubljov6143

Srpski teniser nadigrao je u četvrtfinalu Rusa Andreja Rubljova, prepustivši mu jedan set za nešto manje od tri sata igre – 4:6, 6:1, 6:4, 6:3.

• Ovo je Novakovo 46. polufinale na grend slemovima, čime je izjednačio rekord Roždera Federera
  • Ovo mu je 33. uzastopna pobeda na Vimbldonu, a na Centralnom terenu nije poražen od 2013. godine

Sledeći rival srpskog tenisera biće Italijan Janik Siner, osmi nosilac na turniru,koji je u četvrtfinalu bio bolji od Romana Safijulina.

TOK MEČA:

Duel su započeli maratonskom razmenom, ali je Novak uspeo da osvoji uvodni gem na svoj servis. Na isti način je Rubljov dobio drugi gem i odmah nam se pokazalo da ovo neće biti nimalo lak meč. Šesti gem bio je najduži u dotadašnjem toku susreta – odigrali su 11 poena, Novak je imao tri šanse za brejk, ali je Rus uspeo da sačuva servis. Relativno lako je Đoković došao do 4:3, Rubljov je poravnao, a onda su usledili prvi problemi za srpskog igrača. Rus je iskoristio loš servis gem Đokovića, napravio brejk i poveo sa 5:4, a zatim posle prve set lopte završio ovaj deo meča – 6:4.

Nakon razočaravajuće završnice prvog seta, Đoković je “ubacio u petu” i ekspreno poveo sa 2:0. U trećem gemu bilo je malo peripetija, Rus je imao prilike za brejk, ali je Novak na kraju došao do 3:0. Nakon toga brzo je vezao još dva gema, ispustio jedan, pa posle treće set lopte poravnao na 1:1.

Rubljov je sigurnije započeo treći set, a Novak je već u prvom servis gemu morao da se suočava sa brejk loptama rivala. Uspeo je da se iščupa, pa tri gema kasnije i sam dođe do šanse za brejk. Realizovao ju je i poveo sa 3:2 i prednost čuvao sve do kraja seta. U gemu u kom je Đoković servirao za 2:1, Rubljov je igrao sjajno, spasavao set lopte, pa dolazio do brejk prilika, ali je posle zaustavljanja tri naleta Rusa i pet set lopti srpski teniser poveo sa 2:1 u setovima.

Četvrti deo susreta Novak je dobio rutinski. Posle sigurnih uvodnih gemova, napravio je brejk za 2:1, a Rus nije imao šansu da uzvrati. U devetom gemu srpski teniser mu je ponovo oduzeo servis i na taj način stigao do konačnih 6:3.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon