09/06/24 - 18:39h

Alkaras u pet setova do titule na Rolan Garosu!

Karlos Alkaras šampion je Rolan Garosa!

Španac je do treće grend slem titule došao pošto je u finalu savladao Aleksandra Zvereva posle četiri sata i 20 minuta rezultatom 6:3, 2:6, 5:7, 6.1, 6:2.

Već na samom startu videli smo razmenu brejkova koju je započeo Alkaras. Tri gema kasnije Karlos pravi novi brejk koji je ovoga puta i potvrdio. Čuvao je tu prednost do kraja, spasio dve brejk lopte Nemca, i prvom set loptom (na servis Zvereva) poveo sa 1:0.

Lošije je Alkaras igrao u drugom setu, dok je Zverev svoju igru stabilizovao. Najveću borbu vodili su u prvom gemu u kojem je Španac spasvio tri brejk lopte. U nastavku je tempo diktirao Saša, vezao dva brejka, a onda bez izgubljenog poena izborio izjednačenje.

U trećem gemu obojica su sigurno servirali do šestog gema kada je Karlos realizovao prvu brejk loptu. Ipak, Zverev je uspeo da preokrene i dva gema kasnije ribrejkuje. U 11. gemu on dolazi do brejka prednosti, a onda i završava set u svoju korist.

U četvrtom setu Alkaras je odmah vezao četiri gema. Uspeo je potom Saša da vrati jedan servis, ali je Španac na to odgovorio novim brejkom. U poslednjem gemu spasio je tri brejk lopte i uveo meč u peti set.

U poslednjoh deonici susreta Alkaras je napravio brejk za vođstvo od 2:1. Ovaj set obeležila je i loša sudijska odluka.

U četvrtom gemu Zverev imao 40:15 na Alkarasov servis. Karlos je potom poslao lopticu u aut. Sudija je sišao sa stolice da proveri trag, te presudio da loptica ipaj nije otišla u aut, zbog čega je Nemac negodovao, ali poen je na kraju pripao Alkarasu.

Ispustio je Saša i naredne brejk lopte, pa bi se moglo reći da je ovaj gem prelomio meč. Imao je do kraja Zverev još jednu brejk loptu koju nije realizovao. Sa druge strane, Alkaras mu je još jednom odizeo servis (bez izgubljenog poena), a onda i meč priveo kraju.

Teme:   Karlos Alkaraz, Teniseri, Turniri, Vesti