20/08/23 - 00:39h

Alkaras preokretom do finala Sinsinatija

Prvi teniser sveta Karlos Alkaras boriće se za titulu na Masters turnira u Sinsinatiju.

On je u polufinalu nakon preokreta bio bolji od Poljaka Huberta Hurkača.

Njihov duel trajao je dva sata i 19 minuta, a Alkaras je slavio rezultatom 2:6, 7:6 (7:4), 6:3.

Prvi setom dominirao je Hurkač. On je do brejka prednosti došao već u drugmo gemu. Tu prednost zadržao je do kraja seta, da bi drugom set loptom, a na servis Karlosa, dobio ovaj deo susreta.

U drugom gemu Hubert je pripustio da realizuje brejk/meč loptu, a set je završen taj-brejkom u kojem je Alkaras iskoristio prvu set loptu.

Poljuljano je ovo Hurkača, te je Karlos preuzeo kontrolu u trećem setu. Sve vreme je sigurno servirao, a brejk u četvrtom gemu bio mu je dovoljan za pobedu.

Španac će se za titulu boriti sa pobednikom duela između Novaka Đokovića i Aleksandra Zvereva koji možete pratiti OVDE.

Teme:   Karlos Alkaraz, Masters u Sinsinatiju, Teniseri, Turniri, Vesti