24/01/24 - 12:43h

Ženg i Jastremska u polufinalu Australijan opena

Ćinven Ženg i Dajana Jastremska zakazale su duelu u polufinalu Australijan opena.

Ženg, 15, teniserka sveta, u meču četvrtfinala savladala je Anu Kalinskaju nakon dva sata i 18 minuta igre rezultatom 6:7 (4), 6:3, 6:1.

Već na startu meča razmenile su po jedan brejk. Do kraja seta obe su napravile po jedan brejk, pa se igrao produžetak u kojem je Kalinskaja realizovala prvu set loptu.

U nastavku duelu Kineksinja je usela da dođe do preokreta. Drugi set dobila je uz brejk prednosti, dok je u trećem setu dva puta oduzela servis rivalki.

Jastremska, koja je u glavni žreb turnira došla kroz kvalifikacije, bila je bolja u susretu sa Lindom Noskovom.

Ukrajinka je pobedu odnela nakon 80 minuta provedenih na terenu rezultatom 6:3, 6:4.

U prvom setu vratila je jedan brejk protivnice, da bi pred kraj ona izborila brejk prednosti i rešila set u svoju korist.

U drugom setu realizovala je jednu brejk loptu.

Teme:   Australian Open, Teniserke, Turniri, Vesti