18/01/24 - 15:14h

AO: Nakon dramatične završnice poraz Ribakine

Treća teniserka sveta Elena Ribakina poražena je u drugom kolu Australijan opena.

Elena Ribakina

Bolja od nje bila je 57. igračica sveta Ana Blinkova i to posle preokreta – 6:4, 4:6, 7:6 (20).

Prvi set Blinkova je prelomila u svoju korist brejkom u trećem setu

I u drugom setu došla je do brejka u trećem gemu, ali je ovoga puta Ribakina uspela da ribrejkuje, a pred sam kraj seta je prvom set loptom, a na servis protivnice, meč uspela da produži na treći set.

Vrlo dramatičan bio je treći set. U tri navrata vraćala je Ribakina servis, dok je Blinkova u 12. gemu ispustila dve meč lopte. Usledio je uzbudljiv taj-brejk. Tu je Ribakina propustila šest meč lopti, dok je Blinkova ispustila još sedam lopti, a onda konačno, novom prilikom, završila duel u svoju korist.

Ana će se u trećem kolu sastati sa Jasmin Paolini koja je bila bolja od Tatjane Marije sa 6:2, 6:3.

Pobedu u drugom kolu zabeležila je Jelena Ostapenko.

Deseta teniserka sveta je nakon sat vremena i 44 minuta igre savladala Ajlu Tomljanović rezultatom 6:0, 3:6, 6:4.

Njena naredna rivalka biće Viktorija Azarenka koja je nadigrala Klaru Tauzon, takođe u tri seta 6:4, 3:6, 6:2.