02/11/23 - 19:16h

Cicipas savladao Zvereva i obezbedio plasman na Završni turnir

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u četvrtfinalu Masters turnira u Parizu.

On je nakon dva sata igre bio bolji od Nemca Aleksandra Zvereva rezultatom 7:6 (7:2), 6:4,

Već u drugom gemu prvom seta Cicipas je došao do brejka prednosti. Set je mogao da reši i pre taj-brejka, ali je u 10. gemu ispustio dve set lopte, a umesto toga Zverev je uspeo da vrati servis. Do nove šanse šesti teniser sveta došao je u produžetku i ovaj put je iskoristio.

Tokom seta Cicipasu je ukazana medicinska pomoć, pošto je tokom jednog poena nezgodno stao, što je prouzrokovalo da oseti bol u predelu skočnog zgloba desne noge.

Drugi set startovao je brejkom i tu prednost sačuvao do kraja seta.

Ovom pobedom Grk je obezbedio učešće na Završnom turniru u Torinu.

Naredni protivnik biće mu Karen Hačanov.

U četvrtfinale se plasirao i Poljak Hubert Hurkač.

Jedanaesti igrač sveta je posle samo 68 minuta provedenih na terenu savladao Frensiska Serundolu sa 6:4, 6:3.

On će se u sledećem kolu sastati sa Grigorom Dimitrovim.

Teme:   Aleksandar Zverev, Masters u Parizu, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti