Izner ne ide u Australiju: Nije bila laka odluka
Američki teniser Džon Izner odlučio je da preskoči ovogodišnji Australijan open.
Zbog protokola u vezi sa virusom korona,igrači u Australiju neće moći da vode svoje porodice, zbog čega je Izner doneo odluku da se ne takmiči na prvom grend slemu sezone.
– Nije bila laka odluka. Dugo sam razmišljao o tome, ali sada sam potpuno komforan što se tiče odluke, spreman sam da se vratim kući. U ovoj fazi karijere, oduvek sam imao viziju kako putujem sa porodicom. To ne bi bio slučaj sa Australijom ove godine. Razumljivo je i zašto. Jednostavno, bila je to situacija gde nisam želeo da tako dugo budem bez porodice i zato sam odlučio da ostanem kod kuće. To što ne idem u Australiju ne znači da nisam posvećen tenisu, i dalje sam. Zdrav sam, osećam se dobro i nastaviću da vodim računa o svom telu. Kada se karavan vrati iz Australije, nadam se da ću igrati do kraja sezone. – rekao je Izner.
Izner je odluku saoštio nakon poraza u četvrtfinalu turnira u Delrej Biču od sunarodnika Sebastijana Korde – 6:3, 4:6, 6:3.
PROČITAJTE JOŠ:
- Potvrđeno kojih 12 zemalja će igrati na ATP kupu!
- ATP objavio produženi kalendar, Majami prvi Masters u 2021. godini
- Novak i FIFA prave tenisku Superligu?
- Veliko hvala, Tipsareviću Janko!
- Nisu ostavili samo rekorde, već i bajku za budućnost
(Tenis Uživo, J. Erdei)
Teme: ATP, ATP kup, Australian Open, Džon Izner, Grend Slem, Masters, Teniseri, Turniri, Vesti






