Zverevova agonija: Da li je Nemac najgori broj 2 u istoriji tenisa?

 

Aleksandar Zverev je ponovo razočarao, izgubivši ubedljivo finale Mastersa u Madridu od Janika Sinera. Mnogi se pitaju da li je on najlošiji teniser koji je ikada bio na drugom mestu ATP liste.


Alexander Zverev by si. robi (CC BY-SA 2.0)
https://www.flickr.com/photos/sirobi/36050538081/

Nemački teniser Aleksandar Zverev ponovo je podbacio u meču za veliku titulu. Ovoga puta, u finalu Mastersa u Madridu, Janik Siner je bio prejak, pobedivši ga sa ubedljivih 6:1, 6:2. Ovakav poraz je pokrenuo debatu o Zverevovoj karijeri i da li je on najlošiji teniser koji je ikada bio drugi na svetu.

“Svako bi me danas pobedio”, priznao je Zverev nakon poraza. Njegova igra je bila daleko ispod očekivanja, što je samo pojačalo kritike na njegov račun. Mnogi ističu da je Zverev izgubio tri grend slem finala, a da nikada nije osvojio titulu na jednom od četiri najveća turnira.

Samo Kasper Rud može da se pohvali sličnim učinkom. Iako je Norvežanin uspeo da stigne do tri finala, za Zvereva se smatra da je mogao više. Razočaravajuće partije u mečevima za velike trofeje su postale uobičajene za Nemca. Podsetimo se poraza od Dominika Tima na US Openu 2020. godine, kada je vodio sa 2:0 u setovima, ili poraza od Karlosa Alkarasa na Rolan Garosu 2024. godine, kada je vodio sa 2:1 u setovima.

Da li će Đoković biti u formi za Rolan Garos posle treniranja u Rimu?

Da li će Đoković biti u formi za Rolan Garos posle treniranja u Rimu?

Ne, treba više treninga 100%
1 glas
Da, spreman je 0%
0 glasova
Da, ali ne u punoj formi 0%
0 glasova
Zavisi od prvog meča 0%
0 glasova
Ukupno: 1 glas

Čak i u čuvenom polufinalu u Parizu 2022. godine protiv Rafaela Nadala, kada je igrao sjajno pre nego što se povredio, nije uspeo da iskoristi prednost. Imao je 6:2 u tajbrejku prvog seta, ali je Španac preokrenuo i dobio taj set.

Zverev je u seriji od devet poraza od Sinera, koji sada vodi sa 10:4 u međusobnim susretima. Poraz u Madridu ponovo otvara pitanje da li je uloga njegovog oca kao trenera prevaziđena. Zverev je priznao da je iscrpljen i da mu je potreban odmor, ali posledice blede igre u Madridu neće lako nestati. Ostaje da se vidi kako će se Nemac oporaviti za predstojeće turnire u Rimu i na Rolan Garosu.


(Tenis Uživo, M. Vasić)


Teme:   Aleksandar Zverev, ATP, Grend Slem, Janik Siner, Masters, Rafael Nadal, Rolan Garos, US Open, Vesti


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"