25/03/24 - 21:40h

Zverev u osmini finala Majamija

Peti teniser sveta Aleksandar Zverev plasirao se u osminu finala Masters turnira u Majamiju.

Nemac je nakon sat vremena i 41 minuta igre bio bolji od domaćeg igrača Kristofera Jubenksa rezultatom 7:6 (4), 6:3.

U prvom setu razmenili su po jedan brejk, pa se igrao produžetak u kojem je Saša iskoristio prvu set loptu.

Jedan brejk u drugom setu bio mu je dovoljan da i ovaj deo meča prelomi u svoju korist.

Naredni rival biće mu 15. nosilac na turniru Karen Hačanov koji je u tri seta savladao Fransiska Serundolu sa 6:1, 5:7, 7.6 (5).

U osminu finala se plasirao i deseti teniser sveta Aleks De Minor.

Australijanac je nadigrao Jana Lenarda Štrufa rezultatom 7:6 (3), 6:4.

U prvom setu nije bilo brejkova, da bi u taj-brejku De Minor iskoristio prvu set loptu.

Drugi set dobio je uz brejk prednosti.

U narednoj rundi rival će mu biti debitant na ovom turniru Fabijan Marošan koji je savladao Alekseja Popirina rezultatom 7:5, 6:3.

U prvom setu Marošan je napravio dva brejka, a Popirin je jednom ribrejkovao.

U drugom setu jednom je došao do brejka.

Teme:   Aleks de Minaur, Aleksandar Zverev, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti