22/02/22 - 14:51h

Zverev spasio dve meč lopte za pobedu na startu Akapulka

Nemac Aleksandar Zverev je nakon velike borbe uspeo da startuje pobedom na ATP turniru u Akapulku.

Source: Clive Brunskill/Getty Images Europe

Drugi favorit se u osminu finala plasirao pobedom nad Amerikancem Džensonom Bruksbijem i to u 5 časova izjutra po lokalnom vremenu.

U duelu koji je trajao tri sata i 22 minuta, Saša je slavio nakon preokreta – 3:6, 7:6 (12:10), 6:2.

Prvi set Bruksbi je dobio uz brejk prednosti.

U drugom setu Zverev je imao šansu da dobije ovaj deo meča pre taj-brejka, ali je propustio brejk/set loptu u 10. gemu. Dramatično je bilo u produžetku. Najpre je Amerikanac došao do meč lopte na 6:5, ali ju je Saša spasio. Nakon toga Nemac je propustio da realizuje svoje tri prilike da dobije set. Usledila je još jedan meč lopta Bruksbija koju je Zverev neutralisao, nakon čega je nemački teniser došao do još jedne set lopte koju je sada iskoristio. Set je trajao čak sat vremena i 51 minut.

U trećem setu Saša je sve vreme bio siguran na svom servisu, dok je napravio dva brejka.

Bio je ovo najduži meč u istoriji turnira u Akapulku.

Naredni rival biće mu sunarodnik Peter Gojovčik.

Teme:   Aleksandar Zverev, Teniseri, Turniri, Vesti