04/07/24 - 21:35h

Zverev sigurno do trećeg kola Vimbldona

Nemac Aleksandar Zverev bio je siguran u meču drugog kola.

Četvrti teniser sveta slavio je u duelu sa Markosom Gironom posle sat vremena i 34 minuta igre rezultatom 6:2, 6:1, 6:4.

Prvi set dobio je uz dva brejka prednosti, dok je još ubedljiviji bio u drugom setu u kojem je tri puta došao do brejka.

Treći set prelomio je u svoju korist na samom kraju prvom brejk/set loptom u ovom delu meča.

Rival u trećem kolu biće mu Kameron Nori koji je u domaćem duelu bio bolji od Džeka Drejpera rezultatom 7:6 (3), 6:4, 7:6 (6).

Pobedu je zabeležio i 12. teniser sveta Tejlor Fric.

Amerikac je savladao Artura Rinderneha rezultatom 6:3, 6:4, 3:6, 6:4.

U svakom setu viđen je po jedan brejk.

Fricov protivnik u trećoj rudni biće Alehandro Tabiljo.

U četiri seta slavio je i Danac Holger Rune koji je u duelu sa Tjagom Sajbotom Vildom došao do preokreta – 3:6, 6:3, 6:2, 6:2 i time zakazao susret sa Kventonom Haljisom u trećoj rundi,

Drejper – Nori 0:3

Teme:   Aleksandar Zverev, Holger Rune, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon