17/05/24 - 17:42h

Zverev preokrenuo i plasirao se u finale Rima

Peti teniser sveta Aleksandar Zverev plasirao se u finale Masters turnira u Rimu.

Nemac je u meču polufinala bio bolji od iznenađenja turnira Alehandra Tabilja (koji je u trećem kolu izbacio Novaka Đokovića) posle dva sata i 19 minuta i to preokretom – 1:6, 7:6 (4), 6:2.

Vodio je Tabiljo igru u prvom setu. Dva puta je oduzeo servis Zverevu, spasio dve brejka i bez problema ovaj deo meča priveo kraju u svoju korist.

Produbio je Saša u drugom setu. Tokom celog seta bili su izjednačeni. Viđena je samo jedna brejk lopta koju Čileanac nije uspeo da realizuje, pa je set završen u taj-brejku u kojem je Zverev drugom set loptom izborio izjednačenje.

Dominirao je Nemac u odlučujućem delu meča. Realizovao je dve od tri brejk lopte i sa tom prednošću plasirao se u finale Rima po treći put.

On će boriti sa drugu titulu na ovom turniru – prvu je osvojio 2017. godine.

Teme:   Aleksandar Zverev, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri, Vesti