19/05/24 - 19:06h

Zverev po drugi put šampion Rima!

Peti teniser sveta Aleksandar Zverev šampion je Masters turnir u Rimu.

Nemac je u finalu bio bolji od Nikolasa Đarija iz Čilea nakon sat vremena i 43 minuta igre rezultatom 6:4, 7:5.

Nakon propuštene dve brejki lopte u osmom gemu prvog seta, do nove brejk lopte Saša je došao u 10. gemu. To je ujedno bila i set lopte kojom je ovaj deo duela priveo kraju u svoju korist.

Kao ni u prvom, ni u drugom setu nije prepustio rivalu nijednu brejk loptu. U 10. gemu nije realizovao dve meč brejk/meč lopte, ali je posao zavbršio dva gema kasnije.

Ovo mu je druga titula u Rimu – prvu je osvojio 2017. godine . To mu je bila prva Masters titula u karijeri.

On je tek treći teniser u ovom veku koji je uspeo da više od jednom osvoji ovaj turnir. Najviše puta osvajao ga je Rafael Nadal (10), a nakon njega Novak Đoković (6).

Zverevu je ovo 21. titula u karijeri, a šesti sa turnira iz serije Masters 1000.

Teme:   Aleksandar Zverev, Teniseri, Turniri, Vesti