Mladi srpski teniser Marko Tepavac poražen je u prvom kolu čelendžera u kineskom Žuhaiju od favorizovanog Rusa Evgenija Donskoja.

M. Tepavac745
E. Donskoj667

Twitter

Tepavac je pružio odličan otpor teniseru koji je nedavno u Dubaiju savladao Rodžera Federera, ali nije uspeo da napravi veliko iznenađenje. Na kraju je Rus slavio u tri seta, posle dva sata i 18 minuta velike borbe.

U prvom setu nije bilo brejkova, Tepavac je bio sjajan u taj-brejku, poveo sa 6:2, a onda je treću set loptu iskoristio za vođstvo od 1:0. 99. teniser sveta je uzvratio u drugoj deonici, oduzeo je servis rivalu prvi put na meču u sedmom gemu, što mu je na kraju bilo dovoljno za izjednačenje.

Tepavac je fantastično započeo treći set, poveo sa 3:0 uz brejk viška, ali nije dugo izdržao, Donskoj je brzo uzvratio i izjednačio na 3:3, a onda i prelomio meč u 11. gemu, kada je napravio odlučujući brejk.

Perspektivni Rus će u osmini finala igrati protiv domaćeg predstavnika Jana Baija. Donskoj je postavljen za prvog nosioca na ovom čelendžeru, ispred Japanca Sugite, koji je na startu lako savladao Španca Lopeza Pereza.. Marko Tepavac je bio jedini srpski predstavnik.

Teme:   Marko Tepavac, Vesti