23/10/14 - 10:32h

Zimonjić i Pospišil u polufinalu! (ATP Bazel)

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Vasek Pospišil izborili su plasman u polufinale ATP turnira u Bazelu, pošto su u četvrtfinalu savladali poljsko/indijski dubl par, Marsin Matkovski/Leander Paes sa 2:1, po setovima 6:7(8), 7:5, 10:4 posle jednog časa i 40. minuta igre.

N. Zimonjić/v. Pospišil6710
M. Matkovski/L. Paes754

ziki131496020130926172422

U prvom setu nije bilo brejka, igrači su držali svoj servis, srpsko/kanadski dubl par je imao tri brejk prilike u tom delu igre, ali nije uspeo da iskoristi nijednu. Set je odlučen u taj-brejku, a u vrlo neizvesnoj završnici više sreće i koncentracije su imali Matkovski i Paes, pa su prvi set rešili u svoju korist rezultatom 10:8.

U ranoj fazi drugog seta parovi su razmenili po jedan brejk, da bi nakon toga usledio period nešto mirnije igre, sve do 12. gema, kada Zimonjić i Pospišil uspevaju da izvrše pritisak na servis Matkovskog i Paesa i rezultatom 7:5 stignu do izjednačenja.

Mini taj-brejk, koji se igra do deset osvojenih poena bolje su otvorili Matkovski i Paes, imali su prednost od 3:2, ali je posle toga usledila sjajna serija srpsko/kanadskog para od 8:1, pa su Zimonjić i Pospišil rezultatom 10:4 izborili plasman u polufinale.

U polufinalu Zimonjić i Pospišil čekaju pobednika dublova između Dominika Inglota i Florina Mergee i Santjaga Gonsaleza i Lukaša Rosola.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Bazelu, Dubl igrač, Nenad Zimonjić, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale