14/10/15 - 15:10h

Zimonjić i Matkovski preokretom do četvrtfinala Šangaja!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Poljak Marsin Matkovski plasirali su se u četvrtfinale Masters turnira u Šangaju u konkurenciji dublova pobedom protiv australijskog para, Nik Kirjos/Bernard Tomić, sa 2:1, po setovima 6:7(4), 6:4, 10:8 posle 75. minuta igre.

N. Zimonjić/M. Matkovski6610
N. Kirjos/B. Tomić748

Nenad Zimonjic i Marcin Matkovski

Srpsko/poljska kombinacija postavljena je za treće favorite na turniru u Kini, a u četvrtfinalu će ukrstiti rekete protiv Južnoafrikanca Ravena Klasena i Marsela Mela iz Brazila.

Prvi set je protekao u ravnopravnoj i izjednačenoj borbi, a bliži brejku bili su Australijanci, koji su propustili četiri prilike da ugroze servis protivnika. Usledio je taj-brejk, u kome su Kirjos i Tomić slavili sa 7:4.

U drugom delu igre egal je bio sve do osmog gema, a od potom su Ziki i Matkovski uhvatili pravi ritam i u samom finišu prelomili set u svoju korist sa 6:4.

Odlučujući period je bolje otvorio australijski dubl, imali su prednost od 6:3, ali je srpsko/poljski par anulirao rezultatski zaostatak i serijom od 7:2 trasirao sebi put u četvrtfinale.

Turnir u Šangaju se igra za nagradni fond od 7.021.335 dolara.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Drugo Kolo, Dubl igrač, Masters, Masters u Šangaju, Nenad Zimonjić, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti