02/07/15 - 21:46h

Zimonjić i Matkovski nakon pet setova u drugom kolu! (Vimbldon)

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Poljak Marsin Matkovski plasirali su se u drugo kolo Vimbldona u konkurenciji parova. Srpsko/poljski dubl je slavio u duelu protiv britanske kombinacije, Ken Skupski/Nil Skupski sa 3:2, po setovima 7:6(5), 1:6, 4:6, 7:6(4), 6:4 posle više od tri sata igre.

N. Zimonjić/M. Matkovski71476
K. Skupski/N. Skupski66664

zimonjic-i-matkovski

Srbin i Poljak su odigrali neočekivano uzbudljiv meč na startu takmičenja u konkurenciji parova, u jednom trenutku su imali i rezultatski zaostatak i bili blizu eliminacije, ali su ipak uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist i trasiraju sebi put u drugo kolo.

Prvi set je bio u potpunosti izjednačen, oba dubla su sigurno čuvala svoj servis, pa je odluka pala u taj-brejku, koji je pripao Zimonjiću i Matkovskom sa 7:5.

Nije gibitak prvog seta u neizvesnoj završnici poljuljao samopouzdanje kod Britanaca, koji su furizno odigrali drugi period prepustivši sedmim nosiocima samo jedan gem. U istom ritmu su domaći igrači odigrali i treći set, a bio im je dovoljan jedan brejk, pa da pređu u vođstvo.

Zimonjić i Matkovski su smogli snage da u nastavku susreta, najpre poravnaju rezultat u setovima slavivši u taj-brejku četvrtog, a zatim i da prelome duel u svoju korist u petom setu rezultatom 6:4.

U narednom kolu srpsko/poljski par će na megdan Dominiku Inglotu i Eduaru Rože-Vaslanu.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Dubl igrač, Grend Slem, Nenad Zimonjić, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon