09/05/15 - 19:13h

Zimonjić i Matkovski na korak od titule! (ATP Madrid)

Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov partner Poljak Marsin Matkovski plasirali su se u finale Masters turnira u Madridu u konkurenciji parova. Srpsko/poljski dubl je prolaz u finale obezbedio trijumfom protiv špansko/beloruske kombinacije, Felisijano Lopez/Maks Mirni sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7(5), 10:7 posle jednog sata i 20. minuta.

N. Zimonjić/M. Matkovski6610
F. Lopez/M. Mirni377

Ziki i Matkovski

Zimonjić i Matkovski su postavljeni za pete nosioce, a u polufinalnom okršaju su bili za nijansu bolji u svim parametrima i sasvim zasluženo su u situaciji da se bore za pobednički pehar.

Srbin i Poljak su sačuvali servis u toku meča, nisu dozvolili rivalima nijednu brejk šansu, dok su sa druge strane realizovali jednu brejk priliku iz šest pokušaja.

Srpsko/poljski dubl je do brejka u prvom setu stigao u pravom trenutku, u osmom gemu, da bi potom potvdio stečenu prednost i prvi set okončao rezultatom 6:3. U drugom delu Zimonjić i Matkovski su propustili pet brejk prilika, da bi set na kraju bio odlučen u taj-brejku u kome su Lopez i Mirni slavili sa 7:4.

U odlučujućem mini taj-brejku Zimonjić i Matkovski su odmah uspeli da se odlepe na 4:1 i tu prednost nisu ispuštali do samog kraja.

Nenad Zimonjić i Marsin Matkovski će u borbi za trofej igrati protiv indijsko/rumunskog para, Rohan Bopana/Florin Mergea.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Dubl igrač, Masters, Masters u Madridu, Nenad Zimonjić, Polufinale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti