13/06/15 - 20:27h

Zimonjić i Matkovski bez plasmana u finale! (ATP Štutgart)

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Poljak Marsin Matkovski nisu uspeli da se plasiraju u finale ATP turnira u Štutgartu u konkurenciji parova. Srpsko/poljska kombinacija je u polufinalu poražena od indijsko/rumunskog para, Rohan Bopana/Florin Mergea sa 1:2, po setovima 3:6, 7:6(6), 7:10 posle 70. minuta igre.

N. Zimonjić/M. Matkovski377
R. Bopana/F. Mergea6610

Ziki

Ziki

Zimonjić i Matkovski su bili drugi favoriti za pehar na turniru u Nemačkoj, a interesantno je da je ovo drugi poraz srpsko/poljskog para od Bopane i Mergee u poslednjih mesec dana, pošto su Indijac i Rumun slavili i na turniru u Madridu, takođe tesnim rezultatom – 6:2, 6:7, 11:9.

Bopana i Mergea su prvi set rešili u svoju korist krucijalnim brejkom u četvrtom gemu. U drugom setu nije bilo brejka, iako su Zimonjić i Matkovski u nekoliko navrata bili blizu, ali bez realizacije. Odluka je pala u taj-brejku u kome su Srbin i Poljak najpre spasili dve meč lopte, a zatim i iskoristili prvu set loptu za izjednačenje.

U odlučujućem meč taj-brejku egal je bio sve do 7:7, a potom je usledila trijumfalna mini serija indijsko/rumunskog dubla od tri vezana poena kojom su izborili prolaz u veliko finale.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Štutgartu, Dubl igrač, Nenad Zimonjić, Polufinale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti