13/01/15 - 12:05h

Zimonjić i Kureši u četvrtfinalu Sidneja!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Pakistanac Aisam Ul Hak Kureši plasirali su se u četvrtfinale ATP turnira u Sidneju, u konkurenciji dublova, pošto su u prvom kolu savladali kazahstansko/uzbekistanski dubl par Andrej Golubjev/Denis Istomin sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4 posle 69. minuta igre.

N. Zimonjić/A. U. H. Kureši66
A. Golubjev/D. Istomin44

Ziki

Ziki

Ovo je prvi trijumf za Zimonjića i Kurešija od kada su započeli saradnju. Prošle nedelje u Dohi su eliminisani odmah na startu u svom prvom zajedničkom meču.

Srbinu i Pakistancu je bio dovoljan po jedan brejk u svakom setu da trijumfuju i izbore plasman među osam. U prvom setu, Zimonjić i Kureši su iskoristili priliku u već u trećem gemu, kada su stigli do tri vezane brejk prilike, iskoristili su odmah prvu i poveli sa 2:1. U nastavku su uspeli da sačuvaju prednost i privedu prvi set kraju rezultatom 6:4.

Prelomni detalj drugog seta, pa i meča bio je u sedmom gemu, srpski i pakistanski igrač oduzimaju servis rivalima, da bi u nastavku bez većih problema priveli duel kraju, slavivši i u drugom setu identičnim rezultatom 6:4.

U četvrtfinalu Zimonjić i Kureši će snage odmeriti protiv pobednika duela između australijske kombinacije Nik Kirgios/Marinko Matošević i Šveđanina Roberta Lindšteda i Poljaka Marsina Matkovskog.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Sidneju, Dubl igrač, Nenad Zimonjić, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti