20/08/15 - 23:42h

Ziki i Matkovski u četvrtfinalu Sinsinatija!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov dubl partner Marčin Matkoviski plasirali su se u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju! Srbin i Poljak su danas eliminisali par Klasen/Ram sa 2:0, po setovima 7:6 (7:4), 6:4 nakon jednog sata i 22 minuta igre. Njihovi sledeći rivali biće treći nosioci Žan Žilijen Rože i Horija Tekau.

N. Zimonjić/M. Matkovski76
R. Klasen/R. Ram64
Ziki

Ziki

Nenad i Marčin odigrali su još jedan meč u kome su dobro servirali, dozvoljavali su rivalima prilike za brejk, međutim ne i materijalizaciju istih, a kada bi oni dobili šansu da oduzmu servis nisu praštali, te su se sasvim zasluženo plasirali u borbu za polufinale.

Duel i ceo prvi set posebno obilovali su sjajnim servisima sa svih strana. Jedine brejk prilike u ovom delu igre videli smo za Klasena i Rama u petom gemu, ali brejk nisu dozvolili Srbin i Poljak. U nastavku seta nastavilo se sa dobrim servisima pa je osvajača ovog dela igre odlučio taj-brejk. U “trinaestom gemu” mnogo bolje su se snašli Nenad Zimonjić i Marčin Matkovski te su nakon 2:2 preuzeli stvari u svoje ruke i došli do 7:4, iskoristivši drugu set loptu, za konačnih 7:6.

U drugom setu Zimonjić i Matkovski su nastavili da dobro serviraju, a jedine brejk lopte u meču imali su u devetom gemu, iskoristili su ih i došli do prednosti od 5:4 uz servis. Deseti period prvo su obeležile prilike za ribrejk rivala, ali kada su došli do meč lopte Srbin i Poljak nisu posustali te su brže bolje postavili konačnih 6:4 u ovom delu igre.

Zimonjića i Matkovskog u borbi za polufinale očekuju Žan-Žilijen Rože iz Holandije i Rumun Horija Tekau.

Teme:   ATP, Dubl igrač, Masters, Masters u Sinsinatiju, Nenad Zimonjić, Teniseri, Turniri, Vesti