18/05/21 - 17:41h

ŽENEVA: Uspešan start Đerea

Srpski teniser Laslo Đere zabeležio je pobedu u prvom kolu ATP turnira u Ženevi.

L. Đere667
T. Monteiro735

Twitter/RioOpen

54. igrač planete na startu je bio bolji od Tijaga Monteire iz Brazila.

Njihov duel trajao je dva sata i 50 minuta, a Đere je slavio rezultatom od 6:7 (7:9), 6:3, 7:5.

U prvom setu obojica su napravili po jedan brejk. Laslo je u produžetku imao šansu da set završi u svoju korist, ali nije uspeo da realizuje set loptu. Monteiro je preokrenuo i svojom drugom set loptom dobio ovaj deo meča.

Drugi set Laslo je prelomio brejkom u osmom gemu.

U odlučujućoj deonici duela prvi je, nakon duge borbe, prvi do brejka došao Đere u petom gemu, ali je Brazilac odmah napravio dva vezana brejka.

Srpki teniser na to je uzvratio istom merom, a zatim i priveo meč kraju u svoju korist.

Naredni protivnik biće mu šesti nosilac Fabio Fonjini.

Teme:   ATP u Ženevi, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti