18/05/21 - 18:38h

ŽENEVA: Federer poražen od Anduhara, Čilića izbacio 419. teniser sveta

Prvi nosilac na turniru u Ženevi Rodžer Federer poražen je u drugom kolu.

Source: Getty Images Europe

Švajcarac je na startu turnira bio slobodan, dok ga je u drugoj rundi eliminisao Pablo Anduhar iz Španije.

Posle nešto manje od dva sata igre, 75. igrač sveta slavio je sa 6:4, 4:6, 6:4.

Prvi set Anduhar je prelomio na samom kraju kada je rezlizovao jedinu brejk loptu u ovom delu meča. U drugom setu Federer je iskoristio takođe jedinu brejk loptu i time već u trećem gemu došao do vođstva koje je sačuvao do kraja seta.

Treći set obojica su započeli sigurnim servisima, nakon čega je usledio brejk Federera. U osmom gemu Španac je ribrejkovao, da bi zatim, dva gema kasnije, na Rodžerov servis, duel priveo kraju.

Federeru je ovo bio treći meč ove sezone, dok na šljaci nije igrao još od Rolan Garosa 2019. godine.

Naredni protivnik Španca biće bolji iz duela Dominik ŠtrikerMarton Fučovič.

Štriker, 419. igrač planete, je u prvom kolu savladao Marina Čilića iz Hrvatske, 46. na ATP listi.

U duelu koji je trajao 79 minuta, osamnaestogodišnji Švajcarac slavio je rezultatom od 7:6 (7:5), 6:1.

Teme:   Marin Čilić, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti