22/09/14 - 11:17h

WTA Vuhan: Jelena startovala pobedom

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Vuhanu. Teniserka iz Srbije je u uvodnom meču savladala Kristinu Mekhejl rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4 posle jednog sata i 32 minuta tenisa. Jelena će se u narednom kolu sastati sa Koko Vandevege.

J. Janković66
K. Mekhejl44
Jelena Jankovic

Meč je počeo brejkom Jelene Janković, ali je Kristina uzvratila već u sledećem gemu i izjednačila na 1:1. U nastavku je prvo Amerikanka uspela da oduzme servis našoj teniserki, povede sa 4:2, da bi Jankovićeva uzvratila za 3:4, a potom i novim brejkom u devetom gemu povede sa 5:4, te materijalizuje stečeno za konačnih 6:4 u prvom setu.

Drugi set počeo je sa dva brejka Srpkinje u prva tri gema, ali je Kristina Mekhejl u četvrtom gemu uzvratila jedan i smanjila rezultat na 1:3 u korist naše teniserke. U daljem toku seta prvo je Jelena Janković napravila brejk za 5:2, zatim je Amerikanka smanjila brejkom, ali je to bilo sve, pa je teniserka iz Srbije osvojila i drugi period sa 6:4.

Jelena Janković će se u narednom kolu sastati takođe sa Amerikankom, Koko Vandevege, koja je danas savladala Nemicu Bek sa 6:3, 6:2.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti