25/06/12 - 16:56h

WTA Vimbldon: Bojana prošla u drugo kolo

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u drugu rundu Vimbldona, pošto joj je Grkinja Eleni Danilidu predala meč početkom trećeg seta. U trenutku prekida Jovanovska je vodila sa 5:7, 6:3, 2:0, a njena naredna rivalka biće 22-godišnja Sabine Lisicki.

B.Jovanovski562
E.Danilidu730
Bojana Jovanovski Brizbejn

Bojana Jovanovski

U prvom setu je viđena velika borba i set je odlučen u finišu – Grkinja je iskoristila ukupno treću brejk loptu u 11. gemu i povela je sa 6:5. Jovanovska se nije predala, u sledećem gemu imala je brejk loptu, ali je Danilidu uzela tri poena u nizu povela sa 1-0 u setovima.

Bojana je u drugom setu dva puta imala prednost brejka, Danilidu se prvi put vratila u set, ali je naša igračica konačno osvojila gem na svoj servis i izjednačila je na 1-1 u setovima dobivši ovaj set rezultatom 6:3.

Treći set počeo je odlično za Bojanu, napravila je brejk u prvom gemu, zatim je sačuvala svoj servis, ali Grkinja nije mogla da nastavi meč zbog povrede, te se tako naša teniserka plasirala u narednu rundu takmičenja.

Teme:   Bojana Jovanovski, Grend Slem, Teniserke, Vimbldon