08/08/13 - 10:36h

WTA Toronto: Ana Ivanović bolja od Penete!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u osminu finala turnira u Torontu. Srpkinja je u posle dvočasovne borbe savladala Flaviju Penetu iz Italije rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4. U osmini finala snage će odmeriti sa Kineskinjom Na Li, četvrtom teniserkom sveta.

A. Ivanović66
F. Peneta44
Ana Ivanovic

Srpkinja je sjajno počela meč i stekla prednost od 3:0. Međutim, Peneta je u petom gemu vratila izgubljeni brejk, a potom i došla do izejdnačenja – 3:3. Potom se Italijanka dobro držala do dvanaestog gema, imala jednu šansu da stigne do prednosti na račun naše teniserke, ali je Ana Ivanović posle vođstva od 5:4, nakon što je propustila tri brejk i set prilike, četvrtu sprovela u delo i povela sa 1:0, osvojivši prvi set rezultatom 6:4.

Drugi deo počeo je kao i prvi. Italijanka je ponovo prva ostala bez servis gema, Ana je povela sa 3:0, ali je Flavija uspela da vrati brejk u petom gemu i izjednači – 3:3. Potom su i jedna i druga teniserka prokockale nekoliko brejk prilika. Srpkinja je spasila tri brejk lopte, ali i propustila pet šansi da još jednom Peneti uzme servis i privede meč kraju. Ipak, u dvanaestom gemu, kao u prvom setu, Ivanovićeva je prigrabila prvu šansu za brejk i iskoristila prvu meč loptu za 6:4 u drugom setu i trijumf od 2:0.

Ana Ivanović će se u sledećem kolu sastati sa Kineskinjom Na Li.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti