WTA Tokio: Jelena bolja od Belgijanke

 

Srpska teniserka Jelena Janković, u prvom kolu turnira u Japanu, pobedila Belgijanku Janinu Vikmajer rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Jelena Janković

Meč je trajao sat i 37 minut, a Jankovićeva je lakše dolazila do prilika za brejk, a i umela da ih iskoristi (4 od 9). Belgijska teniserka nije imala rešenja za Jelenin servis koji je bio na visokom nivou. Jelena je u oba seta bila dominantna i sa pravom dobila ovaj meč, što raduje prad završetak sezone i pred finale Fed kupa.

U drugom kolu, osmini finala, Jankovićeva će igrati protiv trećeg nosioca, Poljakinje, Agnješke Radvanjske.

Inače, bio je ovo drugi susret Srpkinje i Belgijanke i naša teniserka je ponovo bila uspešnija. Slavila je Jelena i u prvom međusobnom duelu, 2010. na turniru u Rimu.

Turnir u Tokiju igra se za nagradni fond od 2.168.400 dolara. Na ovom turniru od naših teniserki učestviju još i Jovana Bojanovski, koja u prvom kolu igra protiv Dankinje Karoline Voznijacki, i Ana Ivanović koja igra protiv Čehinje Hlavackove.

(Tenis Uživo, D. Jevremović)


Teme:   Ana Ivanović, Fed kup, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"