12/09/12 - 14:10h

WTA Tašknet: Bojana u trećem kolu

Srpkinja Bojana Jovanovski plasirala se u treće kolo WTA turnira u uzbekistanskom gradu Taškentu, pošto je savladala Grkinju Eleni Danilidu sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7, 6:3.

Bojana Jovanovski

Bojana je doro ušla u meč i na vreme u prvom setu napravila brejk koji je do kraja meča čuvala i rutinski privela prvi set kraju. Rezultat je bio 6:3, za našu teniserku. Već u drugom setu Grkinja je mnogo bolje zaigrala i sa pravom izjednačila na 1:1. Bojana je skoro čitavog seta jurila brejk zaostatka. Pri kraju seta je naša teniserka došla do izjednačenja pa su obe svojim servisima potvrdile odlazak u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Grkinja, pa je sa pravom izjednačila rezultat.

I treći set je bolje krenula Danilidu. Vodila je 2:1 uz brejk, ali se Bojana brzo trgla i do kraja meča svojoj protivnici prepustila još samo gem. Na kraju je naša tensierka slavila sa 6:3 u ovom setu.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti