09/09/13 - 20:13h

WTA Taškent: Jovanovski u drugom kolu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski u prvom kolu turnira u Taškentu savladala je Japanku Kurumi Naru sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3, posle 83 minuta igre. Bojana će u osmini finala igrati protiv bolje iz meča između Rodine i Misaki Doi.

B. Jovanovski66
K. Nara43
Bojana Jovanovski

Bojana Jovanovski je u prvom setu lako povela sa 5:2, pa se činilo da će bez problema privesti set kraju. Ipak, teniserka iz Japana je vratila brejk u osmom gemu, a imala je priliku u narednom da potvrdi dobru igru na svoj servis. Međutim, Japanka nije uspela, pa je izostala neizvesna završnica i Srpkinja je povela sa 1:0 u setovima, osvojivši ovaj deo igre rezultatom 6:4.

U drugom setu viđeno je čak pet brejkova! Nara je povela sa 1:0, ali je Bojana vrlo brzo uzvratila ribrejkom, uzela još jedan servis protivnici za 3:1. Međutim, i Bojana Jovanovski se mučila na svom servisu, Kurumi je vratilla brejk i smanjila na 3:2. Nova šansa se srpskoj igračici ukazala u osmom gemu. Jovanovski je iskoristila treću brejk loptu i prvu meč, koju je pretvorila u trijumf od 6:3 u drugom setu.

Turnir u Taškentu igra se za nagradni fond od 235.000 dolara.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti