24/04/13 - 21:41h

WTA Štutgart: Jelena startovala pobedom

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Štutgartu. Jelena je u svom prvom meču u Nemačkoj savladala Australijanku Samantu Stosur rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Naredna protivnica naše teniserke biće domaća takmičarka Sabina Lisicki.

J. Janković66
S. Stosur44
Jelena Jankovic

Obe teniserke su u meč ušle vrlo oprezno i nisu dozvoljavale brejk šanse protivnici. Gemovi su relativno lako osvajani sve do rezultata 4:4 kada je naša teniserka uspela da izvrši pritisak i napravi prvi i jednin brejk u prvom setu – 5:4. U sledećem gemu Australijanka je imala šansu za brejk, ali je Jelena Janković iskoristila treću set loptu i osvojila prvi set rezultatom 6:4.

Jelena Janković je u dobrom ritmu iz prvog seta nastavila i u drugom. Posle osvajanja početnih gemova sa obe strane, Srpkinja je pri rezultatu 1:1 napravila, ispostaviće se, odlučujući brejk i povela sa 2:1. Već u sledećem gemu Stosur je imala prilike da uzvrati brejk, ali joj Jelena to nije dozvolila. U nastavku meča igralo se gem za gem, Jankovićeva je mogla da reši meč i pri rezultatu 5:3, kada je Australijanka servirala, ali je na kraju svojim servis gemom Jelena Janković prošla u narednu rudnu osvojivši i drugi set rezultatom 6:4.

Jelena će se u narednoj rundi sastati sa domaćom teniserkom Sabinom Lisicki.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti