25/04/14 - 22:30h

WTA Štutgart: Ana u polufinalu!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale WTA turnira u Štutgartu. Srpkinja je u četvrtfinalu savladala Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 6:4. Ana će se u polufinalu sastati sa bolje iz duela Jelena Janković – Alisa Klejbanova!

A. Ivanović626
S. Kuznjecova364
Ana Ivanovic

Meč je počeo brejkom Svetlane Kuznjecove, koji je Ruskinja i materijalizovala za stratnih 2:0. U naredna dva gema Ana Ivanović je uspela da da vrati brejk i dođe do izjednačenja – 2:2. U nastavku meča, tačnije u šestom gemu, Srpkinja je još jednom oduzela servis Ruskinji, stigla do 4:2 i uspela da sačuva stečenu prednost do kraja seta za konačnih 6:3 u prvom setu, za teniserku iz Srbije.

Drugi set opet je počeo bolje za Ruskinju. Kuznjecova je u drugom gemu napravila brejk, stigla do 2:0, ali je onda u trećem Ana Ivanović vratila izgubljeno, a potom izjdnačila rezultat na 2:2. U nastavku seta kao da je samo Svetlana Kuznjecova bila na terenu. Teniserka iz Rusije uspela je da dva puta oduzme servis Ani, prvo u šestom gemu za 4:2, a potom i u osmom za konačnih 6:2 i za izjednačenje na 1:1 u setovima.

U trećem setu brejkova nije bilo, igralo se gem za gem i najočekivanije je bilo da set bude rešen u taj-brejku. Međutim, u devetom gemu Ana Ivanović je stigla do dve brejk lopte, iskoristila drugu, povela sa 5:4, a potom i materijalizovala stečenu prednost za konačnih 6:4 u trećem delu igre i 2:1 u ovom duelu.

Ana će se u borbi za finale sastati sa pobednicom duela Jelena Janković – Alisa Klejbanova.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti