14/08/14 - 12:37h

WTA Sinsinati: Šampionka Vimbldona eliminisana u drugom kolu!

Češka teniserka Petra Kvitova pretrpela je poraz već u drugoj rundi WTA turnira u Sinsinatiju, pošto je Ukrajinka Elena Svitolina bila bolja u dva seta sa 6:2, 7:6(2).

P. Kvitova26
E. Svitolina67

article

Šampionka Vimbldona, Čehinja Petra Kvitova, nakon bledog nastupa u Montrealu i ispadanja u trećoj rundi, nije bila bolje sreće ni u Sinsinatiju. Kvitova je u prvom kolu bila slobodna, da bi u drugoj rundi poklekla u duelu protiv Ukrajinke Elene Svitoline nakon dva odigrana seta.

Svitolina je na turnir došla nakon odbranjene titule u Bakuu prošlog meseca, a u prvom kolu Sinsinatija bila je bolja od Amerikanke Lorin Dejvis.

Ukrajinka je sjajno otvorila duel i osvojila osam od ukupno devet poena na startu, za prednost brejka. Nastavila je Ukrajinka sa sigurnom igrom, pa je u sedmom gemu udvostručila tu prednost i prvi set rešila u svoju korist sa 6:2.

Kvitova je uzvratila na početku drugog seta i serijom od tri vezana gema povela sa 3:0. Svitolina je odgovorila na isti način i poravnala na 3:3. Ukrajinska teniserka je stigla do novog brejka za 5:4 i prilike da sopstvenim servisom okonča duel, ali nije uspela. Nova prilika je usledila nakon novog brejka i prednosti od 6:5, ali ni ovaj put Ukrajinka nije uspela da se izbori sa pritiskom, pa je set rešen u taj-brejku. U taj-brejku egal je bio do 2:2, a nakon toga je usledila pobednička serija Svitoline od pet vezanih poena za veliki trijumf i plasman u treće kolo.

U trećoj rundi Elena Svitolina će ukrstiti rekete sa Španjolkom Karlom Suarez Navaro.

Teme:   Drugo Kolo, Masters, Masters u Sinsinatiju, Petra Kvitova, Rang Lista, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista