15/08/13 - 00:28h

WTA Sinsinati: Jelena posle preokreta do osmine finala!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo Mastersa u Sinsinatiju. Srpkinja je u duelu drugog kola posle preokreta savladala Ruskinju Ekatarinu Makarovu rezultatom 2:1, po setovima 2:6, 6:3, 6:3. Jelena će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Šon Stivens koja je do sada napravila najveće iznenađenje eliminisavši Mariju Šarapovu.

J. Janković266
E. Makarova633
Jelena Jankovic

Jelena je prvi set odigrala nešto slabije i vrlo brzo dozvolila Ruskinji veliku prednost od 5:1. U nastavku seta teniserke su razmenile po jedan brejk, a Ekatarina Makarova je tako prvi deo igre rešila u svoju korist ubedljivim rezultatom 6:2.

U drugom setu brejkova nije bilo sve do petog gema, kada je prvo Jelena oduzela servis rivalki, a potom i Makarova uzvratila istom merom za novo izjednačenje – 3:3. Od tog trenutka kao da je samo Jelena Janković bila na terenu. Srpkinja je osvojila tri gema za redom i posle 44 minuta rešila drugi set u svoju korsit rezultatom 6:3.

Treći set opet je dobro počeo za Jelenu Janković. Teniserka iz Srbije odmah na startu je stekla prednost od 2:0, a onda je u nastavku seta, u reviji brejkova bila sigurnija i došla do nedostižne prendosti od 5:1. Sve što je Makarova mogla do kraja meča bilo je da već u narednom gemu, brejkom. smanji na 5:2, ali je na kraju ipak Srpkinja smireno privela meč kraju za konačnih 6:3 u trećem setu.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniserke, Turniri, Vesti