14/08/12 - 08:18h

WTA Sinsinati: Jelena pala posle tri sata borbe

Srpska teniserka Jelena Janković eliminisana je u prvom kolu Mastersa u Sinsinatiju, nakon tri sata borbe. Jelenu je u taj-brejku trećeg seta savladala Kineskinja Šuai Peng, trenutno 32. teniserka sveta, bilo je 5:7, 7:5, 7:6(8).

J.Janković756
Š.Peng577

Jelena Janković

Jelena je dobila prvi set sa 7:5, u drugom je imala servis za meč, ali je Kineskinja preokrenula i izjednačila na 1:1 dobivši ovaj set sa 7:5. Nakon pauze zbog kiše Peng je napravila ribrejk, a meč je rešen u taj-brejku trećeg seta sa 10:8 za Kineskinju. Jelena Janković je propustila nekoliko meč lopti.

Jankovićeva je napala servis Kineskinje u prvom gemu, imala je i brejk loptu ali nije došla do brejka. Do rezultata 2:2 svaka od igračica čuvala je svoj servis. U petom gemu JJ koristi drugu brejk loptu i prva stiže do brejka. Međutim, Jelena nije uspela da kapitalizuje ovaj brejk, Peng je odmah uzvratila, te uz još jedan gem povela 4:3. Jankovićeva je kasnije izjednačila na 5:5, a onda napravila brejk za 6:5. Pengova je ponovo napala servis, ali nije stigla do ribrejka, pa je Jankovićeva sa 7:5 dobila prvi set.

Drugi set krenuo je brža, Jelena je napravila brejk za 3:2 i činilo se da će meč lako privesti kraju. Međutim, Jankovićeva ponovo nije bila dovoljno mentalno jaka, imala je gem loptu, ali je Peng preokrenula i napravila ribrejk. Usleidla je žestoka borba u devetom gemu, Jelena je stigla od 15:40 do brejka šanse, nije je iskoristila, ali jeste sledeću koja joj je donela servis za meč. Ali, kada je trebalo da bude najbolja, Jelena je podbacila, očajno servirala i dopustila Kineskinji da bez izgubljenog poena uzvrati brejk za 5:5. Za razliku od Jankovićeve, Pengova je u ključnim momentima pokazala stabilnost, te prvi vođstvu napravila brejk za 7:5 i izjednačenje u setovima.

Na početku trećeg seta Jelena je spasila brejk loptu i dobrom igrom stigla do 2:0. Pošto je Peng stigla do 30:0 u trećem gemu, meč je prekinut zbog kiše u Sinsinatiju. Nakon pauze zbog kiše Peng je odmah napravila brejk, ali je Jelena brzo vratila prednost u meču. Ipak, Kineskinja je izborila još jedan ribrejk, pa je odlučivao taj-brejk. Jankovićeva je propustila nekoliko meč lopti, na 7:6 i 8:7 a Kineskinja je to znala da iskoristi i sa 10:8 u taj-brejku dobije set 7:6 i meč sa 2-1 u setovima.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti