18/08/13 - 11:13h

WTA Sinsinati: Azarenka bolja od Jelene

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale Masters turnira u Sinsinatiju. Ona je u polufinalnom duelu poražena od Beloruskinje Viktorije Azarenke posle tri seta – 4:6, 6:2, 6:3. Meč je trajao dva sata i osam minuta, a u više nego uzbudljivom duelu dve igračice viđeno je čak 23 brejkova, uz 181 neiznuđenu grešku.

J. Janković623
V. Azarenka466
Jelena Jankovic

Prvi set je počeo brejkom Viktorije Azarenke, a niko tada nije mislio da će brejkova biti sve do rezultata 3:3. Tek je Jelena Janković za 4:3 bila prva koja je osvojila gem kada je servirala. Ali to je bilo kratkog daha. Naredna tri gema takođe su bili brejkovi, a Srpkinja je sa dva dobila prvi set rezultatom 6:4.

Drugi set počeo je brejkom Viktorije Azarenke, kao i prvi, ali je JJ opet uzvratila i izjednačila na 1:1. Naredna tri gema osvojila je Beloruskinja i stigla do prednosti od 4:1. U nastavku su obe teniserke razmenile još po jedan brejk, a na kraju je u osmom gemu Azarenka svojim servisom osvojila drugi set rezultatom 6:2.

Početak trećeg seta bio je identičan kao i početak drugog. Posle razmene brejkova na početku, Viktorija Azarenka je sa tri gema u nizu vodila sa 4:1. U nastavku je svaki gem bio brejk, te su tako Jelena I Viktorija sakupila 23 brejka na ovom meču. Na kraju je Beloruskinja treći deo igre rešila u svoju korist rezultatom 6:3.

Viktoriju Azarenku u finalu očekuje duel sa najboljom teniserkom današnjice, Amerikankom Serenom Vilijams.

Nagradni fond Mastersa u Sinsinatiju je 2.369.000 dolara.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniserke, Turniri, Vesti