12/08/14 - 09:09h

WTA Sinsinati: Ana startovala pobedom

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Mastersa u Sinsinatiju! Srpkinja je u prvom kolu savladala Rumunku Soranu Kirsteu rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 7:5 nakon jednog sata i 9 minuta tenisa. Ana će se u narednoj rundi sastati sa pobednicom meča Gibs – Mekhejl.

A. Ivanović67
S. Kirstea15
Ana Ivanovic

Ana Ivanović je sjajno započela meč i u prva četiri gema napravila dva brejka za velikih 4:0 na samom startu duela. U Petom gemu Rumunka je uspela da vrati jeadn brejk, ali je Srpkinja već u narednom uzvratila istom merom, povećala prednost na 5:1, a potom i materijalizovala stečeno za konačnih i ubedljivih 6:1 u prvom delu igre.

Drugi set počeo je bolje za Soranu Kirsteu koja je u četvrtom gemu uspela da oduzme servis srpskoj teniserki, a potom i potvrdi stečenu prednost za velikih 4:1. Međutim, Ana Ivanović je uspela da se vrati u set i u sedmom gemu napravi brejk te smanji rezultat na 3:4, a potom i dođe do izjednačenja u osom gemu. U nastavku seta do jedanaestog gema brejkova nije bilo, a onda kada se možda očekivao i taj-brejk, Srpkinja je uspela da oduzme servis Rumunki za 6:5, a potom u narednom gemu i materijalizuje stečeno za konačnih 7:5 u drugom setu.

Ana Ivanović će se u narednoj rundi Mastersa u Sjedinjenim Američkim Državama sastati sa pobednicom meča Gibs – Mekhejl.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniserke, Turniri, Vesti