13/08/13 - 23:48h

WTA Sinsinati: Ana poražena u prvom kolu

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u drugo kolo WTA turnira u Sinsinatiju, pošto je poražena u prvom kolu od Francuskinje Aliz Korne rezultatom 2:1, po setovima 2:6, 7:6, 6:4. Francuskinja će se u sledećoj rudni sastati sa Magdalenom Ribarikovom iz Slovačke.

A. Ivanović664
A. Korne276
Ana Ivanovic

Ana Ivanović je sjajno odigrala prvi set i dozvolila rivalki samo dva gema. Srpkinja je uspela da dva puta oduzme servis Francuskinji i osvojila prvi deo igre rezultatom 6:2.

Srpkinja je sjajno počela i drugi deo, ali je posle prednosti od 5:2 pala u igri i Aliz Korne je uspela da dodje do izjednačenja – 5:5, a zatim i odvede set u taj-brejk. U “trinaestom gemu” Ana je opet imala veliki broj prilika da završi meč, ali ih je sve prokockala i dozvolila Francuskinji da ovaj deo igre osvoji rezultatom 10:8, za konačnih 7:6 u drugom setu.

U trećem setu, opet je Ana bolje počela, povela sa 2:0, ali je opet neobjašnjivo stala. Aliz Korne se vratila u meč, izjednačila na 2:2, a onda je odlučujući brejk teniserka iz Francuske napravila u sedmom gemu za 4:3. U nastavku seta Korne je materijalizovala prednost, a onda je u desetom gemu iskoristila tek šestu loptu za meč i osvojila treći period rezultatom 6:4, za konačnih 2:1 u meču.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti