16/05/14 - 19:35h

WTA Rim: Jelena Janković bolja od Radvanske za polufinale!

Srpska teniseka Jelena Janković plasirala se u polufinale Mastersa u Rimu. Srpkinja je u četvrtfinalu bila bolja od Poljakinje Agnješke Radvanske rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Jelena će se u polufinalu sastati sa Sarom Erani koja je danas savladala Kineskinju Na Li rezultatom 2:1.

J. Janković66
A. Radvanska44
Jelena Jankovic

Jelena Janković je sjajno počela meč, napravila brejk u prvom gemu, a u sledećem ga materijalizovala za startnih 2:0. U nastavku seta brejkova nije bilo, Srpkinja nije dozvolila Poljakinji da joj uzvrati brejkom, te je prvi set rešila u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu igralo se gem za gem bez brejkova sve do šestog gema kada je Agnješka Radvanska napravila brejk, stigla do 4:2, ali je to bilo sve od nje u drugom delu meča. U nastavku seta Jelena Janković je prvo vratila brejk u sedmom gemu, a zatim došla i do izjednačenja – 4:4. Nakon izjednačenja Srpkinja je novim brejkom u devetom gemu stigla da 5:4, a zatim ga i potvrdila za konačnih 6:4 i u drugom setu.

Jelena Janković će se u borbi za finale sastati sa Italijankom Sarom Erani, koja je danas bila bolja od Kineskinje Na Li rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 6:2.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti