03/10/12 - 08:04h

WTA Peking: Jelena stala u trećem kolu

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je u trećem kolu WTA turnira u Pekingu. Bolja od naše teniserke bila je Španjolka Karla Suarez Navaro, a rezultat u meču koji je trajao sat i 59 minuta bio je 2:0 po setovima, 7:5, 6:4.

J. Janković54
K. Suarez Navaro76

Jelena Janković

Jelena je dobro parirala rivalki na početku meča, u nekim trenucima i vodila igru. Odlučujući trenutak desio se pred kraj seta kada je Suarez Navaro napravila brejk, odlepila se, a Jelena nije imala vremena da reaguje, te je tako Španjolka došla do 1:0 u setovima, dobivši ovaj deo igre rezultatom 7:5.

I drugi set bio je sličan prvom, naša teniserka nije uspevala da ga prelomi, Španjolka je bila dobra u polju. Opet je ključan period bio kraj seta. Jelena kao da nije bila pokcentrisana pri kraju, Španjolka je brejkom i dobrom igrom završila meč. Konačan rezultat u ovom setu bio je 6:4, za konačnih 2:0.

U narednom kolu Suarez Navaro će igrati protiv bolje iz okršaja Julije Gerges i Marion Bartoli.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti