27/09/14 - 12:48h

WTA Peking: Bojana poražena u prvoj rundi!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski je već u prvom kolu turnira u Pekingu doživela poraz, a bolja od nje je bila Švajcarkinja Romina Oprandi koja je trijumfovala sa 6:2, 6:4 posle 75 minuta igre.

B. Jovanovski24
R. Oprandi66

Bojana Jovanovski

Baš kao i u Majamiju ove sezone, Oprandi je bila kobna po Bojanu, pobedivši je ponovo u dva seta i ostavši tako neporažena u međusobnim duelima sa srpskom teniserkom.

Bojani je to bio treći uzastopni poraz na startu nekog od turnira, posle neuspeha u Guangžuu i Vuhanu.

Jovanovski nije uspevala da nametne svoju igru protiv iskusnije suparnice, pretrpela je brejk odmah na startu, ali je uspela ubrzo da uzvrati i poravna rezultat na 2:2. No, nakon toga je usledila serija švajcarske teniserke, za koju Bojana nije imala rešenje, pa je prvi set okončan sa 6:2.

Bojana je vrlo loše započela i drugi set, dva puta je gubila svoj servis, u trećem i sedmom gemu, pa je rezultat na semaforu vrlo brzo bio 5:2. Uspela je srpska teniserka da ublaži prednost Oprandi i sa dva gema priđe na 5:4, ali više od toga nije mogla u ovom duelu, pa je Švajcarkinja slavila i u drugom setu rezultatom 6:4.

Oprandi će se u narednoj rundi sastati sa najboljom igračicom Srbije Anom Ivanović, koja je slobodna u prvom kolu.

Teme:   Bojana Jovanovski, Rang Lista, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista