03/10/12 - 08:13h

WTA Peking: Ana bez novog preokreta

Srpska teniserka Ana Ivanović poražena je u osmini finala WTA turnira u Pekingu. Nepremostiva prepreka za Anu bila je Romina Oprandi iz Švajcarske. Rezultat meča bio je 2:0, po setovima 6:4, 6:3 posle 73 minuta igre.

A. Ivanović43
R. Oprandi66

Ana Ivanović

U prethodnom meču Ana je uspela da se spasi i preokrene rezultat, ali joj to sada nije pošlo za rukom.

U prvom setu Ana je servis izgubila u sedmom, a zatim ponovo i devetom gemu. To je bilo dovoljno da Oprandi osvoji set. Konačan rezultat ovog dela igre bio je 6:4 za Švajcarkinju.

U nastavku meča, Ivanovićeva je izgubila gem na samaom početku, a Oprandi je nastavila da povećeva prednost. U jednom trenutku bilo je i velikih 5:1. Ana se na kratko vratila u set koji je ipak završen pobedom Oprandi sa 6:3.

Oprandi, koja je trenutno 69. na WTA listi u četvrtini finala će igrati protiv bolje iz okršaja Elene Vesnine i Viktorije Azarenke.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti