31/12/13 - 10:01h

WTA Okland: Ana posle dubla uspešna i u singlu

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Oklandu pošto je jutros savladala Amerikanku Alison Riske sa 2:0, po setovima 7:5, 7:6 (7:2). Protivnica Ani Ivanović u narednoj rundi turnira koji se igra za nagradni fond od 250.000 dolara biće Šveđanka Johana Larson koja je pobedila Lurdes Dominges Lino iz Španije sa 7:5, 6:0.

A. Ivanović77
A. Riske56
Ana Ivanovic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a prvi brejk viđen je u sedmom gemu kada je Riske oduzela servis Ani, povela sa 4:3, ali je Srpkinja već u narednom uzvratila i došla do izjednačenja – 4:4. U nastavku seta, kada su svi očekivali taj-brejk, Ana Ivanović je uspela da u dvanaestom gemu iskoristi tek četvrtu brejk, a ujedno i set loptu i tako osvoji prvi deo rezultatom 7:5.

U drugom setu opet je bolje krenula Alison Riske. Amerikanka je u trećem gemu napravila brejk, ali je stečenu prednost ispustila već u narednom i dozvolila Ani ijednačenje – 2:2. Međutim, već u sledećem gemu Alison je opet napravila brejk koji je “čuvala” sve do desetog gema, kada je Ana uspela da iskoristi četvrtu priliku za brejk i dodje do izjednačenja – 5:5. U nastavku seta nije bilo problema pri servisu ni za jednu teniserku, pa je meč morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” Srpkinja je bila sigurna, pa je posle početnih 2:2 u nastavku dominirala i osvojila ovaj deo igre rezultatom 7:2, za konačnih 7:6 u drugom setu.

Srpska teniserka postavljena je za 2. nosioca u Oklendu. Prvi nosilac bila je Italijanka Roberta Vinči ali je nju, na opšte iznenađenje, već na startu turnira savladala Ana Konjuh iz Hrvatske sa 2:1, po setovima 3:6, 6:4, 6:2.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti